Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

26 listopada 2019

Dowiedz się, gdzie nabyć pierścionki zaręczynowe Kraków

Kiedy znajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Najpierw jednakże ma miejsce ta wymarzona przez mnóstwo kobiet chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz kamieni szlachetnych

Sprezentowanie ukochanej pierścienia to niezmiernie stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt koła, które symbolizuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, iż od tego palca prowadzi żyła prowadząca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, że to Grecy sprowadzili do Europy tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych. Z początku wytwarzano je ze skóry, z łodyg konopi, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano jedynie wtedy, kiedy mężczyźni chcieli zademonstrować swoje całkowite zaufanie do wybranki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, jednakże surowce te w rzeczywistości szeroko stosuje się do ich sporządzania zaledwie od paru stuleci, natomiast duży wzrost ich popularności daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Oczywiście pożądana biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny ze sporym brylantem, jednak możliwości swobodnego zestawiania rozmaitych kamieni i metali są olbrzymie. Prócz diamentów wykorzystuje się szafir, rubin czy topaz. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, jak również drewno, jednak nadal na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych typów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było pogląd, że mężczyzna powinien wydać na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena zakupu zależna jest od wielu czynników: materiału, użytego kamienia, ilości karatów czy wzoru, skutkiem tego każdy odszuka ładny, oryginalny pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem uczucia i zaangażowania, dlatego jego cena ma drugoplanowe znaczenie. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Nasze dane teleadresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]