Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

6 lutego 2020

Kup kolczyki

Wybierając kolczyki wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, wygląd oraz materiał wykonania, ale także na zapięcie. Oto zwięzły wykaz najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje spory komfort noszenia i chętnie jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. W dzisiejszych czasach stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu latem, kiedy nie nosi się czapeczek, odzieży z dużym kołnierzem czy szali.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, lecz prościej go założyć, z powodu rozchylanej klapce z tyłu. Na co dzień stosuje się je przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma nikłą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku niedużych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]