Kolczyki z ametystami

2 września 2018

Kup ametysty

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Australii i Kenii. Ze względu na oryginalną purpurowo-fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. Dziś, znaleźć go można w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko od święta, ale również w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.