Historia biżuterii z kryształkami Swarovskiego

15 listopada 2018

Dowiedz się, gdzie nabyć biżuterię z kryształkami Swarovskiego

Kryształy wyglądają naprawdę doskonale, ale nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na ich zakup. Na szczęście w salonach jubilerskich znajdziemy również mniej kosztowne alternatywy dla tych minerałów. Szczególnym uznaniem cieszą się bez wątpienia kryształki Swarovskiego. Historia ich wyrobu zaczyna się w XIX wieku, gdy Daniel Swarovski opracował maszynę do szlifowania szkła ołowiowego. Aktualnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego noszona jest w prawie wszystkich państwach. Same kryształki spotyka się zarówno w pierścionkach, jak i telefonach komórkowych czy nawet na butach.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – jak powstaje?

Kryształki Swarovskiego to obrobione szkło ołowiowe. Technologia ich wytwarzania jest owiana tajemnicą – wiemy jedynie, że wykorzystuje się w tym celu dedykowane maszyny, zaś wszystko przebiega w wysokiej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest o wiele lżejsza od naturalnego kamienia. Na tle innych produktów wyróżnia się w szczególności precyzyjnym szlifem – z pozoru przywodzi na myśl naturalne kryształy.

Typy biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Marka oferuje również wiele wyrobów – sprzedaje kryształki wytwórcom elektroniki bądź lamp. Warto także dodać, że Swarovski jest producentem celowników oraz odblasków – między innymi tych, które stosowane są w krajowych znakach drogowych. Jednak to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, naszyjniki czy broszki – są głównym i najbardziej popularnym produktem tej firmy. Można je nabyć zarówno w sklepach , jak i w sklepach online, które posiadają zdecydowanie szerszy ich wybór.