Biżuteria z topazami zawsze w modzie

13 października 2018

Kup biżuterię z topazami na www.topazy.com.pl

Topaz to jeden z najtwardszych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy ściernych. Oprócz tego jest też jednym z najpiękniejszych kamieni, a jego zalety od lat są cenione przez złotników oraz nabywców ozdób. Może mieć rozmaite barwy – od białego, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go wyłącznie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez złotników bywa najczęściej obrabiany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niepowtarzalnych walorów wizualnych.

Kolczyki i pozostała biżuteria z topazami

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany przede wszystkim do produkcji biżuterii ze srebra – świetnie łączy się z owym metalem. Warto jednak dodać, iż na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są również modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki i wisiorki, jednak jubilerzy wykonują również innego typu produkty. Zestaw złotych kolczyków z topazami to często wydatek około 1000 złotych, zaś na wykonane ze srebra wydamy aż sześciokrotnie niższą sumę.

Dość problemów z kupnem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By wybrać wersje szczególnie odpowiadające naszym upodobaniom dobrze zatem wybrać się do kilku salonów – zaś to pochłania mnóstwo czasu. Aby tego uniknąć, warto postawić na zakupy online. Jest to rozwiązanie znacznie łatwiejsze, a poza tym wchodząc do sieci możemy także trafić na pierścionki i naszyjniki w niższych cenach.