Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

19 października 2021

Jeśli chcesz kupić tabliczki informacyjne, koniecznie wejdź na https://www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, rośnie również nasze bezpieczeństwo, chociaż zazwyczaj możemy ich nawet nie zauważać. Sprawdźmy więc gdzie możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – znaczą wieżowce i banki

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które ulokowano na obiektach biurowych, takich jak domy, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, szkoły, szpitale. Przyczyniają się do tego, że bezproblemowo dotrzemy na miejsce. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na murach bloków, gdyż bardzo często można je także dostrzec wewnątrz. To bardzo duża podgrupa znaków, które z reguły służą bezpieczeństwu i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego pokoju lub osoby w dużych biurowcach – w urzędach przy wejściu wiszą tabliczki z nazwami wydziałów. Dzięki temu bez problemu wyszukamy przykładowo referat nieruchomości czy wydział komunikacji. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które umieszczane są przy wejściu do pokoju. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – aspekt bezpieczeństwa

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Znakują wyjścia awaryjne, wskazują strefy wyłącznie dla pracowników, informują o szkodliwych substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, funkcjonują także pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych materiałów (np. PCV), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]