Wzmacniacz kanałowy – specyfikacja

20 lutego 2020

Szukasz wzmacniacza kanałowego? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy oglądać telewizję naziemną. Jak wskazuje sama nazwa najważniejszą funkcją jaką spełnia jest zwiększanie mocy sygnału. Zobaczmy na jakiej zasadzie funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – zwiększanie i wyrównywanie sygnału TV

W hurtowniach uzyskamy wiele mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Są one dedykowane zarówno do zwykłych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Montowane są na terenach, na których zupełnie nie ma sygnału. Działają np. w miejscowościach górskich, tunelach, jak również w niektórych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalną transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być zlokalizowane na antenie zewnętrznej – nie straszny im śnieg ani deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – 3 dedykowane filtry UHF

Standardowo wzmacniacz kanałowy ma kilka odrębnych wejść – np. VHF lub UHF + LTE. Urządzenia mogą być wyposażone w technologię niwelującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu LTE. Zależnie od modelu posiada też trzy-cztery specjalistyczne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.21-k.69. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami biernymi. Wzmacniacze kanałowe wyposażono w niezależne zasilacze i kontrolki sygnalizacyjne.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]