Telewizja kablowa a stacja czołowa

24 stycznia 2022

Zamów stację czołową.

Stacja czołowa to system, który umożliwia przekazywanie sygnału tzw. kablówki. To kluczowy element, który skupia specjalistyczne komponenty służące do poprawnej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe urządzenia budują razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach zazwyczaj jest używana.

Stacja czołowa – właściwa transmisja dźwięku i obrazu

Stacja czołowa to urządzenie używane w modułach do odbioru telewizji kablowej – na przykład w apartamentowcach, hostelach, miejscach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transmituje ona informacje do końcowych odbiorców. Jednym z zasadniczych komponentów tworzących stację czołową jest specjalistyczna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą dedykowanych aplikacji. Do szafki można zamontować różne moduły – takie jak DTV RR4 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – sprawny układ antenowy

Pojedyncze komponenty dedykowane są do przetwarzania zróżnicowanych sygnałów, przykładowo satelitarnych i MPEG2. Odbiór analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – zdarzają się zakłócenia w przesyle obrazu, a rozbudowa generuje ogromne koszty. Gros modułów składających się na stację czołową wyposażona jest także w odrębne sloty USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Części można ze sobą mieszać, tworząc sprawny system antenowy.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]