Sklep z pneumatyką

2 sierpnia 2019

Mimo, że narzędzia pneumatyczne w wielu przypadkach są wypierane przez bardziej innowacyjne rozwiązania, nadal są często wykorzystywane. Pneumatyka daje skuteczne technologie dla różnych gałęzi gospodarki, a urządzenia wykorzystujące stłoczone gazy, chociaż działają według prostych mechanizmów, są stosowane nawet przez najbardziej innowacyjne firmy. Dlaczego?

Pneumatyka to niskie koszty

W odróżnieniu od maszyn wymagających prądu oraz posiadających silnik spalinowy, eksploatacja narzędzi na stłoczone gazy nie jest droga. Nie wymagają stosowania paliwa, a ich podzespoły mogą być wykorzystywane o wiele dłużej.

Przykłady wykorzystania pneumatyki

Pneumatyka znajduje zastosowanie tak w górnictwie lub hutnictwie, jak i w rolnictwie. Jej osiągnięć używa również szpitalnictwo – na stłoczone gazy działają nawet wiertła dentystyczne oraz aparatury podtrzymujące oddech.

Bezpieczna pneumatyka

Urządzenia zasilane sprężonym powietrzem są używane także w naprawdę trudnych warunkach. Nie zagrażają im wysokie temperatury i działanie wody. Pneumatyka pozwala też uniknąć ryzyka wybuchu – powietrze nie wiąże się z pozostałymi gazami i nie pali się.

Ekologiczna pneumatyka

Maszyny pneumatyczne nie wydzielają szkodliwych dla natury związków, a wykorzystanie sprężarek bezolejowych umożliwia jeszcze większe zminimalizowanie ryzyka wydzielania jakichkolwiek skażeń – z uwagi na to chętnie korzystają z nich leśnicy.