O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

21 lipca 2019

Kable RTV znajdziesz na https://telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

Bez wydajnych sieci nie sposób odbierać sygnału telewizyjnego lub internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najważniejszymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim możliwe będzie transmitowanie danych do kolejnych węzłów i gniazd. Ze względu na to, jak są one istotne, ekipy zakładające sieci starannie dobierają używane przez siebie kable. Ich wybór potrafi stać się źródłem sporych problemów – przecież w zależności od warunków musimy wykorzystać inne kable. Ważna okazuje się też ich niezawodność, bo sieci powinny wytrzymać co najmniej dekadę użytkowania. Jak więc kupować kable RTV? Jakie ich rodzaje wyróżniamy?

Rodzaje kabli RTV

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – za ich pomocą transmituje się sygnały internetowe, telewizyjne i telefoniczne. Jak nietrudno stwierdzić, kable światłowodowe jako oś transmisji danych stosują światło, które wędruje po odpowiednio przygotowanym materiale szklanym. Poza tym stosowane są również przewody koncentryczne, których używa się zazwyczaj do transmisji sygnałów o niskiej częstotliwości. Tego rodzaju kable stosowane są najczęściej do transmisji danych bezpośrednio do abonentów.

Kable RTV – w jakiej firmienabyć

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie jest prosty. Z tego powodu firmy montujące tego rodzaju sieci zazwyczaj decydują się na umowę z doświadczonymi sklepami. Kupując kable RTV od takiego sklepu otrzymujemy pewność, iż złożona z nich instalacja okaże się w każdym wypadku solidna. Najlepiej wybrać ten sklep, który samodzielnie wytwarza oferowane przez siebie kable RTV. Istotne będzie również to, czy firma sprzedająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji i zapewnia pomoc w przypadku problemów – przecież to producent powinien doskonale znać jego kable i niezależnie od sytuacji zaproponować rozwiązanie, które usprawni wykonanie wydajnej instalacji.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]