Do czego wykorzystuje się multiswitch kaskadowy?

16 listopada 2022

Jeśli szukasz multiswitcha kaskadowego, skieruj się tu.

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy już we wszystkich budynkach. O tym, czy dana sieć jest odpowiednia, decyduje wiele czynników. Musi oczywiście być bezpieczna i zapewniać dużą czytelność transmitowanych sygnałów, jednak tak samo ważna jest możliwość bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie dodatkowych przyłączy nie może wiązać się z koniecznością wykonywania złożonych robót – wskutek tego pozostali abonenci nie mogliby przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie stworzone zostały technologie, z którymi skalowanie instalacji okaże się szybkie i nieuciążliwe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna określone jest prawem.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie poszerzenie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na bokach wtyczkami oraz złączami, do jakich mocowane są kable. Jeżeli konieczne jest poszerzenie instalacji – na przykład wtedy, kiedy nowy abonent wykupił do niej dostęp – musimy jedynie umieścić kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć różne liczby złączy dla abonentów – najprostsze moduły tego typu posiadają 8 gniazd, ale u dostawców dostępne są również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie oczywiście ilość wtyczek – dla niewielkich budynków nie musi przekraczać 8, ale w dużych domach należy oczywiście zastosować modele o wyższej liczbie złączy. Bardzo ważna okazuje się również separacja między wejściami a wyjściami – w największej mierze wpływa bowiem na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to istotne w szczególności w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]